![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5213528
*
nr 521 3528
Spegel
höjd: 66
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2008
kl 17:33:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 20:29:20
1
100 kr
24/4 18:49:16
2
200 kr
27/4 14:48:45
3
400 kr
28/4 10:03:07
4
350 kr
28/4 10:03:35
4
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 521 3528
Spegel
höjd: 66
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 20:29:20 | 1 | 100 kr |
24/4 18:49:16 | 2 | 200 kr |
27/4 14:48:45 | 3 | 400 kr |
28/4 10:03:07 | 4 | 350 kr |
28/4 10:03:35 | 4 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53